Wiktoria ma pięć lat i... reumatyzm. Pomóż kupić jej wózek

Od zawsze powtarzamy naszej córeczce jedno: Wiktoria to znaczy Zwycięstwo - mówią rodzice pięcioletniej Wiki. Ale żeby można go było dokonać, potrzebne są środki na żmudną i kosztowną rehabilitację oraz wózek inwalidzki, który ułatwi dziecku poruszanie się.

"Gdy w drugim roku życia Wiktoria nadal nie chodziła zaczęły pojawiać się pierwsze diagnozy. W kwietniu 2017 okazało się, że Wiki ma Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów (Dziecięcy Reumatyzm). To był dopiero początek. W sierpniu tego samego roku po rezonansie magnetycznym mózgu wykryto u Wikuni zaburzenia móżdżkowe. Dzisiaj to właśnie one powodują, że nasza Siłaczka ma zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Każdy jej ruch to jakby krok stawiany nad przepaścią" - opowiadają rodzice dziewczynki.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: https://zrzutka.pl/7khfne

Reklama

"Po trzech latach wiemy już, że choroba Wiktorii to rzadka choroba genetyczna o podłożu neurologicznym. Choroba, która nigdy nie odpuści, ale z którą można walczyć i pokonywać codzienną ciężką pracą i rehabilitacją. Na tym się teraz koncentrujemy, bo chociaż lekarze byli zdania, że Wiki nie będzie mówić - ona trajkota. W domu miało być smutno i cicho, a jest gwarno i wesoło. Miała nie chodzić, a stara się jak może, aby w swoim tempie dogonić świat" - dodają.

Aby miała szanse na to doganianie, potrzeba wzmocnić jej organizm. "Poprzez codzienne ćwiczenia fizjoterapeutyczne, logopedyczne, turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, który jest potrzebny na co dzień do domu. Dodatkowo pojawiła się bariera w przemieszczaniu naszej Wiki, przez co konieczny jest zakup wózka inwalidzkiego" - wyliczają rodzice pięciolatki. Na to potrzeba co najmniej 100 tys. złotych, których właśnie prowadzą zbiórkę i aukcje charytatywne.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: https://zrzutka.pl/7khfne

"Razem z Wiki będziemy walczyć o Zwycięstwo. Potrzebujemy jednak do tego Kochani Waszego wsparcia. Bo koszty walki z taką chorobą są bardzo duże. A my musimy walczyć codziennie, bez przerwy. Dla naszej małej Bohaterki" - apelują.

Licytacje na rzecz Wiki: https://www.facebook.com/groups/189583602496804

Strona zrzutki: https://zrzutka.pl/7khfne

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy