Ważny prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel.

AKTUALIZACJA: Dzięki Waszej pomocy zbiórka zakończyła się sukcesem 2 czerwca 2020 r. Dziękujemy!

Dla dzieci zupełnie pozbawionych odporności każdy wirus, bakteria czy grzyb jest zagrożeniem życia. Każda infekcja odbiera siły i jest zagrożeniem dla małego organizmu, wydłuża proces leczenia i odsuwa w czasie powrót do domu. Żaden pacjent nie chodzi tu po korytarzu. Przechodzą ten etap leczenia zamknięci w sterylnych izolatkach. Sterylność i zachowanie najwyższych standardów sanitarnych jest na tym oddziale równie ważne w procesie leczenia jak leki.

Na wiele tygodni, czasami miesięcy, łóżko w niewielkiej izolatce staje się jedyną przestrzenią, w której dziecko toczy swoją walkę o zdrowie i życie.

Reklama

- Dlatego chcemy zrobić im prezent na Dzień Dziecka . Prezent wyjątkowy. Nie zabawki, których i tak nie wolno im na oddział przekazać, nie słodycze, których jeść nie mogą ale środki, które zapewnią im bezpieczeństwo i sprawią, że infekcje nie zagrożą ich zdrowiu i życiu. Jest to prezent nie tylko dla tych, którzy są teraz na oddziale, ale dla setek dzieci, które w najbliższych latach spędzą tu część swojego życia - mówią organizatorzy zbiórki.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Zbiórka na wyposażenie izolatek zakłada zakup:
- 6 materacy
- 12 specjalistycznych osłon na materace - z membraną zabezpieczającą przed przeciekaniem i zabrudzeniem
- 24 kompletów pościeli
- 12 poduszek
- 12 kołder
- sprzętu AGD niezbędnego w części socjalnej oddziału

- "Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER powstało z potrzeby serca i osobistych doświadczeń. Wiemy, jak choroba nowotworowa dziecka przewraca świat do góry nogami. Zdeterminowani rodzice, dzieci z ogromna wola życia, wykwalifikowany i pełen oddania personel, wszystko, co potrzebne by wygrać" - piszą przedstawiciele stowarzyszenia. "Niestety, czasami brak pieniędzy jest tym, co wpada w tryby sprawnie działającego mechanizmu i potrafi zniweczyć cały wysiłek. Dlatego powstało nasze Stowarzyszenie i dlatego robimy wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze warunki w tym najtrudniejszym okresie. Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych i jego pacjenci są nam szczególnie bliscy. Jesteśmy z nimi od początku jego istnienia, czyli prawie 20 lat".

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto:
Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER
Nr rachunku: 30 1030 1654 0000 0000 4611 3201
Tytuł: darowizna na cele statutowe OPKK

Lub przez system dotpay i Paypal https://koliber-dzieciom.pl/jak-pomoc/wplata-online/

1% podatku: KRS 0000040016

***

Artykuł powstał w ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA, podczas której będziemy łączyć tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy