Reklama

Obóz Muay Thai dla prawdziwych wojowników

​Zeszłoroczna, premierowa edycja obozu Muay Thai dla osób w spektrum autyzmu i ich rodzin okazała się strzałem w 10! 5 rodzin. 5 dni. 15 treningów. 1 trener. 1 psycholog. 125 osób wspierających wyjazd na poprzedniej zrzutce. W tym roku możemy to powtórzyć!

"Do treningów stacjonarnych wróciliśmy zaraz po obozie. Nasze pozytywne opowieści o tym co działo się na wyjeździe i emanująca z każdego energia, zaowocowały nowymi członkami sekcji Muay Thai. Dołączyły do nas 3 nowe rodziny! Szybko weszliśmy z nimi w kontakt. Prawy prosty, łokieć i kolanko. Boks to sport kontaktowy a nasi podopieczni bardzo potrzebują relacji z drugim człowiekiem, choć wchodzą w nie i i dbają w specyficzny sposób. To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety" - napisali organizatorzy na stronie, na której można wspomóc akcję. 

Reklama

Niestety, regularne treningi przerwała pandemia, choć, dzięki zajęciom on-line i pracy trenera, uczestnikom udało się zachować formę. Jednak "brak realnego spotkania z kumplem, skakania po tej samej macie, przewrotów przy profesjonalnej asyście, przybicia piątki przy wyjściu z szatni, doskwierają nam bardzo wyraźnie" - napisali. W tym roku organizatorzy chcą zorganizować drugą edycję obozu. 

Jak pomóc?

By sfinansować pobyt 10 podopiecznych na sportowo - rodzinnym obozie potrzeba:

700 zł (koszt zawodnika z pełnym wyżywieniem i treningiem na profesjonalnej sali 2 x dziennie) x 10 = 7000 

700 x 2 (trener + psycholog) = 1400 zł

By każdemu wojownikowi (zarówno w spektrum autyzmu, jak i równie walecznemu rodzeństwu) wręczyć pakiet Mistrza: koszulkę, dyplom, medal potrzebujemy:

63 zł (cena pakietu) x 17 (tak liczną mamy drużynę) = 1071 zł

Razem: 9471 zł

Zrzutkę możesz wesprzeć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje