Reklama

Dolina Charlotty i jej zwierzęta potrzebują pomocy

Dolina Charlotty po 15 latach funkcjonowania stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych w Polsce. Na jej terenie działa między innymi zoo, fokarium i stadnina koni. Ośrodek nie ma środków na swoje utrzymanie. Możesz pomóc kupując voucher na jego usługi i wykorzystać go w przyszłości.

Miejsce to jest fenomenem na skalę europejską. Oddalone o wielkich aglomeracji, z trudnym dojazdem gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi, szczególnie w sezonie letnim. Kto raz to miejsce odwiedzi, będzie wracał. Piękny, górzysty teren pokryty lasami, łąkami, jeziorami i wyspami wygląda jak wyjęty z baśni. Inwestorzy zaprojektowali infrastrukturę, która wpisuje się w przyrodę dając poczucie harmonii.

Wygląda tak, jakby natura projektowała wspólnie z architektami. Piękny hotel położony na wzgórzu przy jeziorze, na środku którego znajduje się Spa Bali Hai - absolutny hit stworzony przy współpracy z ambasadą Indonezji, a w nim stylizowane pokoje, Rock Pub i sale konferencyjne.

Reklama

KUP VOUCHER

Obok hotelu znajduje się położony wśród drzew amfiteatr na 10 tys. widzów. Wymieniany jest w rankingach jako jeden z najpiękniejszych obiektów w Europie. Na jego deskach występowali zauroczeni miejscem wielcy artyści tacy jak Carlos Santana, Bob Dylan, Robert Plant, ZZ Top, Deep Purple, John Fogerty, Thirty Second To Mars, KORN itd.

Nieopodal amfiteatru znajduje się na wyspie piękny Gościniec, który serwuje wyroby własne i wędzone ryby. Przemieszczając się dalej docieramy do 30-hektarowego zoo, gdzie egzystuje około 350 gatunków zwierząt, a niektóre z nich mieszkają na wyspach: lemury, gibony, wyjce. Mieszkańców wysp można oglądać poruszając się szlakiem wodnym na dużych, drewnianych łodziach.

Następną atrakcją jest fokarium. Odwiedzający twierdzą, że jest to najlepsze widowisko tego typu w Polsce. Na zakończenie naszej bajecznej podróży po Dolinie Charlotty docieramy do stadniny koni. Tutaj początkujący mogą nauczyć się jazdy, a zaawansowani z przyjemnością uczestniczyć w rajdach konnych. Zmęczeni całodzienną wędrówką goście idą spać do komfortowo wyposażonych domów na drzewach.

Ten cały baśniowy świat Doliny Charlotty może runąć w najbliższym czasie. Zamknięty od miesiąca obiekt i brak jakichkolwiek wpływów, stały się zagrożeniem dla egzystencji wszystkich zwierząt i całej infrastruktury. Nie pomogła sława i posiadanie jednej z najbardziej rozpoznawanych marek turystycznych w Polsce, a nawet fakt, że również w okresach posezonowych hotel, Spa i gastronomia pozwalały na utrzymanie reszty Doliny Charlotty: zoo, fokarium i koni.

Zespół Doliny Charlotty wyszedł z ofertą dla przyjaciół resortu i Festiwalu Legend Rocka na zakup voucherów do wykorzystania od momentu otwarcia obiektu, aż do końca 2021 roku. Osoba kupująca voucher (rozpiętość cen od 6 zł do 3000 zł) zyskuje duży rabat i dodatkowe atrakcje, a dzięki temu Dolina Charlotty będzie posiadała środki na przetrwanie.

KUP VOUCHER

***

Artykuł powstał w ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA, podczas której będziemy łączyć tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy