Reklama

Mała Liwia potrzebuje pomocy. Dziewczynka przeszła już kilka operacji

Liwia przyszła na świat z wadą serca (ASD), nóżkami końsko-szpotawymi, obniżonym napięciem mięśniowym, niedokrwistością oraz częściową agenezją robaka móżdżku. Dziewczynkę czekają kosztowe badania genetyczne i leczenie. „Pragniemy zwrócić się do państwa z prośbą o pomoc” – apelują rodzice.

Liwia urodziła się jako wcześniak w 36. tygodniu ciąży 4 października 2022 r. z rozpoznaną hipotrofią - ważyła 1600 g. Już w drugiej dobie życia przeszła operację ze względu na przepuklinę pępowinową. Wtedy zdiagnozowano obustronne zrośnięcie nozdrzy tylnych, co było przyczyną kolejnej operacji - wyłonienia tracheostomii. Stan Liwii zaczął się pogarszać miesiąc później. Konieczny okazał się ponowny zabieg operacyjny z powodu niedrożności jelit. Reoperacja przebiegła bez komplikacji - dziewczynka pokazała, jak dzielnie walczy o życie.

Intensywne rehabilitacje i kosztowe badania genetyczne - liczy się każda pomoc

Pierwsze 44 dni życia Liwia spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii. Rodzice mogli ją odwiedzać raz dziennie przez dwie godziny. Kolejne 36 dni dziewczynka przebywała na Oddziale Chirurgii.

Reklama

Po 80 dniach spędzonych w szpitalu dziewczynka została wypisana do domu. Dzięki wsparciu rodziny udało się zakupić odpowiednie sprzęty medyczne. Liwia wciąż potrzebuje jednak pomocy: czekają ją kolejne operacje zszycia mięśni brzucha oraz kilkukrotne zabiegi nosa.

Dziewczynkę czekają ponadto intensywne rehabilitacje oraz kosztowe badania genetyczne, niezbędne do podjęcia dalszego leczenia. Obecnie Liwia przebywa pod stałą opieką specjalistów: laryngologa, neurologa, kardiochirurga, ortopedy, chirurga oraz fizjoterapeuty.

Zbiórka na leczenie, rehabilitację i konsultacje dla Liwii odbywa się w serwisie zrzutka.pl. Brakuje jeszcze ponad 30 tys. zł - liczy się każdy gest. "Pełni nadziei, pragniemy zwrócić się do państwa z prośbą o pomoc i wsparcie w uzbieraniu środków na jej leczenie, rehabilitację oraz konsultacje u specjalistów tak, abyśmy przez najbliższy rok mogli podjąć jak najszybsze działania i by Liwcia mogła w przyszłości jak najlepiej się rozwijać i cieszyć wywalczonym życiem. Z góry z całego serca dziękujemy" - apelują rodzice.

Zbiórka zorganizowana została w serwisie zrzutka.pl.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy